Marta Zawadzka

Marta Zawadzka (u. 1981, Polska) żyje i tworzy w Warszawie. W 2005 roku ukończyła wydział Architektury i Urbanistyki.

Jej dynamiczny rockowo- popartowy wywołuje lawinę  pozytywnych emocji i energii. Często jej obrazy są określane jako "Prozac na płótnie".

Współpracuje i wystawia obrazy na całym świecie: w Anglii, Singapurze, Francji, Holandii, Niemczech, USA, Monako, Filipinach, Meksyku, Indiach, Hong Kongu, Bahrajnie, Arabii Saudyjskiej, Tajwanie, ...do tej pory jej obrazy znalazły dom w 44 krajach.

Jej obrazy wystawiane są w trakcie Grand Prix Formuły 1 w Singapurze, Meksyku oraz Monako. Na przestrzeni lat współpracowała z takimi markami jak Grolsch, Samsung, Amber Lounge, Standard Chartered Bank, BASF ..... oraz jej prace znalazły miejsce  prywatnych kolekcjach u tak znamienitych postaci jak Slash (Guns'n'Roses) Lewis Hamilton, Stoffel Vandoorne- f1 driver,  Nick Cassidy- driver, Sonia Irvine, Tevya Finger....

Standard Chartered Bank zakupił trzy płótna autorstwa Marty Zawadzkiej do swojej największej na świecie kolekcji portretów.

Jest regularnie uwzględniana wystawach i katalogach Saatchi Art i tu została umieszczona na liście 25 młodych wznoszących się artystów z Europy Wschodniej. W roku 2019 była jednym z najczęściej wyszukiwanych artystów na www.SaatchiArt.com

Portret je autorstwa "Lemmy Kilmister " znalazł się w okładce płyty Slash'a.

Przez wiele lat realizowała się zawodowo jako architekt i nauczyciel malarstwa, jednak całkowita krystalizacja drogi zawodowej i pasji nastąpiła ponad 10 lat temu. Obecnie poświecą się malarstwu. Na jej indywidualny styl składa się ekspresja, energia i bardzo dynamiczna, często fluorescencyjna paleta barw. Nie ogranicza się tylko do pracy na płótnach, chętnie realizuje swoje pomysły na ścianach. W jej studio pełne jest farb akrylowych, olejnych , i tuszy, lakierów... Poszukuje przyjemnych uczuć, celem jest aby obrazy emanowały estetyczną przyjemnością. W twórczości odcina się od ciężkich destrukcyjnych emocji. Inspiracji dostarczają jej ciągłe podróże.

 

Mam ogromną pasję i obsesję na punkcie koloru. W moim nieustannym dążeniu do wszystkiego pięknego znajduję to w równowadze pomiędzy odcieniami intensywnego koloru. Silne barwy to skondensowana siła, pomagają podnieść nastrój i mają bezpośredni wpływ na uczucia i emocje.

Jestem ciągle w ruchu, a kolorowy krajobraz życia, podróże i nowe kultury to miejsce, gdzie czerpię obficie ze swojej inspiracji. Pasjonuje mnie twarz i wyraz, a abstrakcyjne portrety stały się dla mnie czymś naturalnym.

Wyrażam siebie na płótnie, używając mocnych, trwałych barwników, które pozwalają mi uchwycić dynamikę życia. Moja miłość do barw fluorescencyjnych jest uchwycona także w mojej pasji do światła. Rozkoszuję się blaskiem pod "światłem ultrafioletowym", które ma moc magicznego ożywienia każdego z moich dzieł, nadając mu zupełnie nowy wymiar.

Uwielbiam używać słonecznych odcieni, które rozświetlają i nadają blask mojej pracy, przynosząc ciepło i świetlistość każdemu utworowi, który tworzę. Kolor to to, co ma znaczenie i doskonale przekazuje moją wiadomość.

Proces malowania dla mnie jest spontaniczny, bez wcześniejszych szkiców czy planów. Unikam nadmiernej intelektualizacji w mojej pracy i pozwalam mojemu podświadomemu prowadzić pędzel, aż piękno staje się doskonałe.

Marta Zawadzka